10 Вакансій | 25 Резюме | 4 Компаній
email: info@sourceconsulting.com.ua тел.: +38(096)088-88-96

Працедавцю та шукачеві все в бухгалтерській сфері

      Підбір персоналу – це один з основних обов’язків HR-менеджерів, але нерідко у відсутності такої посади в штаті компанії рішення цього питання бере на себе директор, його заступник або начальник якогось відділу. Правильний вибір може допомогти збільшити продуктивність, прибуток і підвищити "бойовий дух" працівників. Наслідками неправильного вибору є велика плинність персоналу, недостатня компетенції працівників. Якщо ви вибрали не ту людину, вам доведеться знову витрачати гроші на пошук нових людей. Це може істотно збільшити витрати будь-якої організації. Отже, розглянемо деякі практичні кроки, які допоможуть проводити інтерв’ю і вибирати кращих кандидатів. Процес прийому на роботу не зводиться до співбесіди з усіма претендентами і вибором найбільш підходящого з них. Підбір персоналу – це складна справа, та інтерв’ю – тільки одна з його складових. Нижче наведені десять порад, які допоможуть вам робити більш вдалий вибір при підборі персоналу. 

1. Чітко визначіть, що вам потрібно

      Почати треба з докладного опису вакансії, на яку ви шукаєте людину. Якщо у вас немає підходящих описів, ви повинні самі або разом з консультантом кадрового агентства скласти список обов’язків і вимог, пов’язаних з вашою вакансією. Дуже важливо розуміти, у чому полягає робота. Коли ви вибираєте, ваше завдання – не тільки звернути увагу на особисті якості людини, що прийшла на інтерв’ю, але й ступінь її відповідності вашій вакансії. Добре складені описи допоможуть вам підбирати правильних людей.

2. Шукайте кращих

      Підходящу людину можна знайти через знайомих, Інтернет, в інших компаніях, за допомогою кадрових агентств й оголошень. Залежно від розмірів вашої компанії і від її потреб ви можете вибрати той чи інший вид пошуку. Для багатьох кращим способом знайти нових співробітників є рекомендації. Це гарантія того, що ви знайдете людину з досвідом роботи без надмірних витрат. Проте, дуже популярним способом пошуку кандидатів залишаються оголошення. Щоб вам не довелося переглядати сотні резюме, пишіть зрозумілі й конкретні оголошення про вакансії. Це не тільки відсіє зайвих людей, але й істотно полегшить вашу роботу.

3. Готуйтесь до інтерв’ю

      Після відбору резюме, вам потрібно співставити їх з описом вакансії, щоб знову ж відсіяти зайвих людей. Перегляньте ще раз резюме, які вам сподобались. При необхідності робіть позначки. При зверненні до кадрового агентства цей етап підбору кандидатів за поданими ними резюме і перевірки їх на відповідність поставленим вимогам бере на себе консультант. Дуже добре заздалегідь приготувати питання, які ви хочете задати кандидатам. Задавайте питання, що відповідають специфіці роботи, щоб перевірити наявність у претендентів спеціальних знань. Намагайтесь не говорити з ними про такі речі як раса, вік, соціальний статус, релігійні погляди, національність і т. ін. Ви можете здатися нечемним. Приділяйте особливу увагу особистим якостям кандидата, його досвіду, здібностям і майбутнім планам.

Практично всі кандидати знайомі з типовими питаннями, які задаються на інтерв’ю:

 • Чому ви звільнились з останньої роботи?Чому вам цікава ця робота?

 • Чим ви будете займатись через 5 років?

 • У чому ваші сильні й слабкі сторони?

 • Що вам найбільше подобалося на вашій останній роботі?

 • А що найбільше не подобалося?

Безумовно, важливо знати відповіді на ці питання, але вам необхідно подумати про питання, до яких кандидат не буде готовий. Наприклад, такі:

 • Розкажіть про вашого найкращого начальника. Чому ви вважаєте його кращим?

 • Розкажіть про вашого найгіршого начальника. Чому ви вважаєте його найгіршим?

 • Що може зробити начальник, щоб допомогти вам?

 • Якими є ваші підходи у вирішенні проблем?

 • Опишіть який-небудь конфлікт на роботі і як ви вирішили його.

 • Що б міг зробити ваш попередній роботодавець, щоб бути більш успішним?

 •  Якими навиками ви хотіли б оволодіти в найближчий час?

4. Створіть підходящу для інтерв’ю атмосферу

      Виділіть для інтерв’ю час, коли вас не будуть відволікати. Якщо ви відволікаєтесь, ви можете здатись кандидату невихованим. До того ж це буде заважати вам зосередитись. Для проведення інтерв’ю користуйтесь тихим окремим приміщенням. В разі співробітництва з рекрутинговою компанією співбесіду можна провести в її офісі. Це буде нейтральна територія, яка психологічно більш комфортна для обох сторін.  Щоб у вас сформувались правильні висновки про кандидата, необхідними є такі умови, щоб ні вас, ні кандидата ніщо не відволікало від предметної розмови. Під час інтерв’ю кандидат може нервувати або відчувати дискомфорт. Ваше завдання – допомогти йому почувати себе вільно. Для цього ви повинні зустріти його, представитись, чемно поводитись, можна запропонувати чай або каву, і загалом проявити гостинність. При пошуці працівника через кадрове агентство ці завдання також лягають на плечі консу

Джерело консалтингу Copyright©2021webbook.com.ua — Створення сайтів